Hakkımızda

Orjinalton.org Hakkında

 

Bu siteyi kendi ihtiyaçlarımızdan yola çıkarak yapmaya karar verdik. Sade ve şık bir tasarım, orjinal içerik, ve gelişmiş özellikler ile yeni gitar çalmaya başlayan arkadaşlar için eğitici bir site oluşturmaya çalıştık. Elimizden geldiğince şarkıların orjinal ton akorlarını aktararak ziyaretçilerimizin farklı farklı sitelerde akor aramasını sonlandırmak ve şarkıyı çalarken aynı anda söylenmesini kolaylaştırmayı amaçladık. Sitemiz henüz beta aşamasındadır, her geçen gün yeni özellikler tasarımda iyileşmeler ve akor arşivinide genişlemeler olacaktır. Aynı zamanda da sitemizin çalışmaları sürerken elde olmayan aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz, bunlar için bir süre bekleyip sonra tekrar denemenizi tavsiye ederiz ve yaşanabilecek problemlerden dolayı şimdiden özür dileriz. İstek, öneri ve şikayetleriniz için, info@orjinalton.org adresine mail yollayabilirsiniz.

 

Sitemizin Genel Özellikleri

 

- Şarkı akorlarının üstüne tıklayarak, basılış şeklini görebilme, sağ oka tıklayarak yada sola doğru kaydırarak akor basılış varyasyonlarını görebilme, ses tuşuna tıklayarak akora bastığınızda çıkması gereken doğru sesi dinleyebilme (Bazı akorlar gözükmeyebilir çünkü kullandığımız özellik sitemize ait olup henüz 100% tamamlanmış değildir. Gözükmeyen akorlar da en yakın zamanda sisteme girilecektir)
- Şarkı akorlarını sesinize yada akor bilginize göre transpoze edebilmek ve kullanacağımız kapoyu rahatlıkla bulabilmek. ("0" sayısından aşağıya gidildikçe gördüğünüz transpoze değerinin olduğu perdeyi kapoyu yerleştirerek, yeni başlayanlar için daha çok şarkıyı çalabilmenizi amaçladık. Örneğin: Transpoze -3 ise kaponuzu gitarınızın 3. perdesine takarak şarkıyı çalabilirsiniz.)
- Şarkı çalma esnasında ekranın altında kalan akorları görebilmek için, siz şarkıyı çalıyorken, üç farklı hızda ekranı kaydırabilme. ("Kaydır" tuşuna tıklayarak sağ altta açılan tuşlardan şarkı ve çalış hızınıza göre istediğiniz seviyeyi belirleyip özellikten faydalanabilirsiniz.)
- Telefon yada tablet kullanımında ekrana sığmayan akor ve sözler yada geniş ekranlarda daha iyi bir görüş sağlamak için, akor ve şarkı sözlerinin yazı boyutunu değiştirebilme.
- Beğendiğiniz şarkıları "Repertuarım" bölümüne ekleyerek kolayca ulaşabilme ve liste oluşturabilme. Ayrıca bu özelliği tek bilgisayarda kullanacaksanız üye olmanızda gerekmez.
- Ziyaretçilerimizin de elindeki şarkı akorlarını ekleyerek bahsettiğimiz özellikleri kullanabilmesi, repertuarında eksik olan şarkıları tamamlayabilmesi ve sitemizin diğer ziyaretçilerinin de faydalanması amacıyla "Akor Ekleme" bölümü.

 

 

- Gizlilik Politikası ve Çerezler

- Kullanım Şartları